O nas

Cześć

Mam na imię Agnieszka i tak się złożyło, że od listopada 2006 roku mieszkam w samym sercu Alp, we włoskim Regionie Doliny Aosty (Regione autonoma Valle d’Aosta). Pięknym i wypełnionym nie tylko górskimi szczytami, ale również naturą i zabytkami regionie, w którym jest bardzo dużo miejsc zarówno do odkrycia jak i do pokazania. Z uwagi na charakter mojej pracy oraz wrodzoną ciekawość przez te kilka lat mojego pobytu zdążyłam już co nieco zobaczyć, przeczytać, zwiedzić oraz sfotografować. Na tym blogu dzielę się z wami moim doświadczeniem i wrażeniami oraz przybliżam wam ten jeden z najmniejszych regionów w Europie, który w Polsce nie jest zbyt znany.

Piszę o miejscach znanych, mniej znanych czy również takich, o których nie przeczytacie w żadnym przewodniku, o gospodarce, tradycjach, lokalnym folklorze, imprezach, ciekawostkach czy współpracy włosko-polskiej. CiekawAOSTA to blog o moim aktualnym miejscu na Ziemi.

Kilka osobistych faktów o mnie znajdziecie w tych wpisach:

Wywiad dla portalu bankier.pl
W 80 blogów dookoła świata: 5 pytań do blogera
Moje plany na wiosnę w Alpach
Mam takie miejsce w Polsce za którym tęsknię
Jak nauczyłam się języka włoskiego
– Moje sekrety: Blog Liebster Award
– Do czego nie przywykłam we Włoszech
– Paryż na zawsze w moim sercu
– Co się nie wydarzyło w 2015 roku
– Gazzetta Italia: po polsku i po włosku
– Obserwatore.eu: Polscy blogerzy we Włoszech – Agnieszka z Doliny Aosty
– Góry dla Ciebie: 10 najpiękniejszych miejsc w Valle d’Aosta

Kto za tym stoi?

W całym przedsięwzięciu wspiera mnie  mój waldotański mąż Patrick, który nie tylko znosi mój entuzjazm, ale przede wszystkim zajmuje się częścią techniczną bloga. Poza tym to głównie dzięki niemu poznaje kulturę i tradycje Doliny Aosty i tymi ciekawymi informacjami mogę podzielić się z wami.

Na zakończenie dziękujemy za odwiedzenie naszego bloga i serdecznie zapraszamy do lektury, mamy nadzieję, że informacje jakie tu znajdziecie okażą się ciekawe oraz przydatne i pomogą wam poznać Valle d’Aosta.

Wszelkie reakcje z waszej strony: pozostawienie komentarza, polubienie strony Facebooku lub Instagramie, dopisanie się do newslettera, podzielenie się znalezionymi tutaj informacjami z waszymi znajomymi, a przede wszystkim powrót do nas, są dla nas bardzo ważną informacją zwrotną i motywują nas do dalszego działania i za to wam dziękujemy. 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub chcielibyście żebym napisała na konkretny temat lub potrzebujecie informacji, których tutaj nie znaleźliście, a uważacie, że mogę wam pomóc, to proszę napiszcie do mnie.

Możecie śledzić stronę bloga również na Facebooku lub Instagramie, gdzie dzielę się odrobiną codzienności z Alp. 

Comments are closed.