Region Valle d’Aosta

Witajcie na stronie CiekawAOSTA.pl, blogu o najmniejszym i najbardziej górzystym regionie Włoch czyli o Dolinie Aosty (Valle d’Aosta) pisanym na podstawie własnych wrażeń i doświadczeń. Ten ciekawy region leży w samym sercu Alp, przy granicy z Francją i Szwajcarią, u stóp najwyższych szczytów Europy: Mont Blanc, Gran Paradiso, Metterhorn (Monte Cervino) i Mont Rose. Znajdziecie tutaj informacje o turystyce górskiej, imprezach i wydarzeniach kulturalnych oraz sportowych, życiu mieszkańców, tradycjach oraz nieznanych miejscach i językach używanych w regionie: włoskim, francuskim i franko-prowansalskim.

Więcej informacji? 
O Dolinie Aosty
Dojazd do Doliny Aosty
Noclegi w Dolinie Aosty

Praktycznie:
Prognoza pogody w Dolinie Aosty
Alpejskie pogotowie ratunkowe
Ile kosztuje zrobienie zakupów w Dolinie Aosty
Szlaki dla niewymagających, czyli dzieci w Alpach
– Relacje z pobytów w regionie Valle d’Aosta przesłane przez czytelników (plus moja o wyprawie na Punta Helbronner i offtopic z Toskanii)
Zorganizuj sobie urlop sam! 10 sprawdzonych linków z serca Alp
Stolica regionu Aosta w jeden dzień. Co zwiedzić i gdzie zjeść?

Pod koniec każdego miesiąca publikuję wpis o tym jakie ciekawe wydarzenia kulturalne, sportowe itp. odbywają się w regionie w kolejnym miesiącu, załączając regionalny magazyn Vivere la Valle w formie pdfa do ściągnięcia. Dzięki temu poznacie jeszcze lepiej region oraz zorganizujecie wasz pobyt. Aktualny numer magazynu znajdziecie tutaj – Vivere la Valle, maj 2016

Jeśli chcielibyście w ciekawy sposób zwiedzić region Valle d’Aosta lub jakikolwiek zakątek Włoch to koniecznie zajrzyjcie do mojego artykułu, w którym opisałam pomysły na odkrycie Włoch: 17 pomysłów na odkrycie Włoch.

W kwietniu 2016 roku na blogu znajduje się ponad 250 wpisów o regionie Valle d’Aosta! Jeśli chcecie poznać region to zajrzyjcie do archiwum bloga, szukajcie po interesujących słowach (tagach) na dole strony lub przeszukujcie kategorie (o tym u mnie przeczytacie) po prawej stronie.

Buona lettura!

Valle Aosta zdjęcia

 

Comments are closed.