Przełęcz San Carlo i pierwszy filmik z biegówek

Ośrodek narciarski Arpy

Ośrodek narciarski  w Arpy

W ostatnią niedzielę ponownie wybraliśmy się na narty biegowe. Tym razem padło na ośrodek w Morgex, a dokładnie w Arpy. To w sumie nieduży ośrodek położony na przełęczy San Carlo, która łączy Morgex z La Thuile. Miejsce bardzo malownicze, chociaż nie ma za dużo kilomentrów tras. Dla nas ośrodek okazał się idealny, ponieważ trasa dla początkujących była naprawdę dla początkujących, bez niespodziewanych pagórków i wzniesień. Wspaniale się jeździło!

Postanowiłam, że Arpy, położone na wysokości 1700 m n.p.m. będzie bohaterem mojego pierwszego filmiku o Valle d’Aosta, dlatego nie podzielę się dziś z wami zbyt dużą ilością zdjęć, piekne widoki pooglądacie z innej perspektywy 😀 . Kręcenie filmików okazało się nie lada wyzwaniem. Po pierwsze nie chciałam za bardzo pokazywać córki, po drugie mój mąż nie chciał za bardzo pokazać siebie. Jak kręcić?

Trasa narciarska w Arpy.

Trasa narciarska w Arpy.

Moje gadanie do kamery chyba nie wyszło najlepiej i nie uwzględniłam go w składanym materiale. Trochę dziwnie się czułam trzymając na kiju (selfie stick) telefon i mówiąc „Cześć tu Agnieszka z bloga Ciekawaosta.pl…”, dodatkowo mój mąż mnie ciągle rozśmieszał udając z boku, że trzyma mikrofon. Następnm razem nagram jego wyczyny!

Którą techniką jeździłam? Klasyczna czy łyżwową?

Którą techniką jeździłam? Klasyczna czy łyżwową?

Słowo się jednak rzekło i pierwszy filmik już jest. Nastepne będą z pewnością lepsze, już przy montażu tego widziałam jakie błędy popełniłam podczas kręcenia. Mimo wszystko jest dużo przepięknych widoków na Alpy, pogoda była naprawdę wspaniała!

Sami zobaczcie! Divertitevi 🙂 .

Po dojechaniu do miejscowości Morgex czekało nas jeszcze 8 km w górę. Widoki na dolinę oczywiście piekne, a na miejscu, w Arpy, wspaniała pogoda i świetnie przygotowane trasy. To kto się skusi na biegówki? 

P.s. Na czwartek szykuję dla was SUPER wpis w ramach akcji #W80BlogówDookołaŚwiata. Spodoba się wam! Zajrzycie?

Bookmark the permalink.

5 Comments

 1. Ależ zazdroszczę takiej pogody! 🙂

  • Agnieszka Stokowiecka

   Przyznaję, że w niedzielę było super. Ciepłe już słońce i nadal jeszcze śnieg. Wiał trochę wiatr, ale daliśmy radę i nas nie porwał 😀 . Jeśli tylko pogoda się utrzyma to na biegówki jeszcze się wybierzemy.

 2. No prawie filmik mnie przekonał na narty. I jakiś ten śnieg taki mniej zimny się wydaje 😀

  • Agnieszka Stokowiecka

   Jak świeci słońce to i śnieg zdaje się cieplejszy 🙂 . Dziś z moją córką turlałyśmy się po śniegu i wcale nam nie było zimno. Koniec lutego to już fajny czas i na narty, i na opalanie w górach 😀 .

 3. Pingback: Miejscowość Arpy latem co ciekawego można robić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *