Snowparki dla snowboardzistów w Dolinie Aosty

Snowpark dla snowboardzistów Indiana Park w Breuil - Cervinia

Snowpark dla snowboardzistów Indian Park w Breuil – Cervinia

Dolina Aosty znana głównie z narciarstwa alpejskiego ma również dosyć ciekawą ofertę dla snowboardzistów i to właśnie o tym dziś wam napiszę. Sama snowboardu nie uprawiam, tak więc mój dzisiejszy wpis ma charakter głównie informacyjny, ale jeśli kiedykolwiek jeździliście w którymś ze snowparków w Dolinie Aosty to gorąco proszę o opinie poprzez pozostawienie komentarza. Myślę, że zainteresowani tym tematem czytelnicy  będą wdzięczni.

W Dolinie Aosty znajdziecie w sumie 11 profesjonalnie przygotowanych snowparków, a jako ciekawostkę napiszę wam, że włoska kadra snowboardu właśnie między innymi tutaj przygotowywała się do Olimpiady w Soczi 2014.

Zacznę od Cervinia – Zermatt, gdyż na terenie tego międzynarodowego ośrodka narciarskiego znajdują się cztery snowparki przeznaczone dla snowboardzistów, w tym jeden dla najmłodszych i jeden otwarty wyłącznie latem.

Snowpark Cool Park w Breuil-Cervinia

Przeznaczony szczególnie dla tych, którzy chcą spróbować freestyle. Dodatkowo trasa snow cross, 4 funny box, butter box i 1 piramida. Wstęp w cenie skipass.

Snowpark IndianPark w Breuil-Cervinia

Długość 400 m, szerokość 100 m oraz 4 ha przeznaczone wyłącznie na freestyle. Snowpark jest obsługiwany przez wyciąg krzesełkowy Fornet. Ponad 20 emocjonujących atrakcji (sprawdź listę tutaj). Wstęp w cenie skipass.

Snowpark Gravity Park w Breuil-Cervinia

Snowpark znajduje się u stóp Piccolo Cervino na lodowcu Plateau Rosa i UWAGA, otwarty jest wyłącznie latem od 29 czerwca do 8 września. Wstęp w cenie skipass.

Snowpark Wild West Zone w Valtournenche przeznaczony dla dzieci

W sezonie narciarskim 2013/14 został zmodernizowany i ulepszony oraz dla wygody małych snowboardzistów przeniesiony tuż obok kolejki liniowej La Salette. Przeznaczony dla dzieci i młodzieży, którzy pragną podszkolić swoje zdolności freestyle. Wstęp w cenie skipass.

Snowpark w Torgnon

Snowpark znajduje się na wysokości 1900 m n.p.m. Długość snowparku 300 m. Atrakcje: 6 raili, 5 boxów, 5 jib feature, wszystkie o różnym stopniu trudności, także każdy znajdzie coś dla siebie.

Snowpark w Torgnan.

Snowpark w Torgnan.

Snowpark Crévapark w Saint-Rhemy-en-Bosse

Wydzielona część snowparku znajduje się na terenie ośrodka narciarskiego Crévacol i snowboardzistom oferuje 3 wybicia/kickery 2, 4 i 10 m.

Ośrodek narciarski Monterosa SKI (dwa snowparki: Dream Park i The Gigh Five Park).

Snowpark Dream Park w Gressoney-La-Trinité

Snowpark znajduje się w pobliżu wyciągu krzesełkowego Gabiet Lago i oferuje między innymi 15 raili, 2 boxy i 8 wybić/kickerów. Cena wstępu do snowparku jest wliczona w karnet skipass Monterosa SKI. Otwarty do 1 maja.

Snowpark The High Five Park w Champorcher

Znajduje się na wysokości 1999 m n.p.m. i można się do niego dostać za pośrednictwem dwóch wyciągów krzesełkowych Laris i Cimetta Rossa Express. Snowpark ma do zaoferowania między innymi 6 wybić/kickerów o różnych stopniach trudności, raili, boxy oraz specjalnie wydzieloną strefę dla początkujących snowboardzistów.

Snowpark w alpejskim ośrodku narciarskim Monterosa SKI w Champorcher

Snowpark w alpejskim ośrodku narciarskim Monterosa SKI w Champorcher.

Snowpark Courmarider Park w Courmayeur

Położony na wysokości 2000 m n.p.m., na terenie ośrodka narciarskiego Courmayeur-Mont-Blanc oferuje atrakcje zarówno dla początkujących snowboardzistów jak i dla tych już zaawansowanych: raili, bagjump (ogromny materac do bezpiecznego próbowania skoków) i wybicia/kickery od 6 do 8 m.

Snowpark w międzynarodowym ośrodku narciarskim La Thuile - La Rosière. Na zdjęciu snowpark

Snowpark w międzynarodowym ośrodku narciarskim La Thuile – La Rosière. Na zdjęciu snowpark Wazimu.

Snowpark Espace San Bernardo w La Thuile

Na terenie międzynarodowego ośrodka narciarskiego La Thuile – La Rosière, położonego na pograniczu Włoch i Francji znajdują się dwa profesjonalnie przygotowane snowparki.

Snowpark po włoskiej stronie zwany Wazimu (Szaleństwo) jest dostępny za pośrednictwem kolejki linowej DMC lub wyciągu krzesełkowego Bosco Express i oferuje sporo atrakcji: 4 wybicia/kickery od 2 do 8 m, 2 boxy 4 i 6 m, funbox 4 m oraz rainbow.

Snowpark po francuskiej stronie la Poletta oferuje między innymi trasę dla freeriderów oraz trasę snow cross.

Snowpark Areaeffe w Pila

Do snowparku znajdującego się na wysokości 2200 m n.p.m. można się dostać za pomocą wyciągu krzesełkowego Grimod. Trasa ma długość około 700 m i snowpark oferuje wybicia/kickery o różnych stopniach trudności, 5 raili, 2 boxy o dł. 6 m, 1 box o dł. 9 m, 2 butterboxy o dł. 4 i 8 m, box dyno, cbox oraz kilka innych atrakcji.

Snowpark Alpy Pila

Snowpark w Pila.

Zdjęcie wykorzystane do dzisiejszego wpisu pochodzą z oficjalnych stron ośrodków narciarskich w Dolinie Aosty.

Komu przyszła chęć na deskę i odrobinę białego szaleństwa? 🙂

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *