Weneckie maski z Aosty

W ostatnim wpisie zapowiadałam wam, że w Aoście odbędzie się parada grup karnawałowych i jeśli mi się uda to na pewno podzielę się z wami wrażeniami. Udało mi się i na Instagramie opublikowałam filmik z imprezy, ale dziś szczególnie chciałabym podzielić się z wami zdjęciami weneckich masek z Aosty.

Przyznaję, że nie miałam pojęcia, że w Aoście jest taka grupa pasjonatów, która realizuje stroje i weneckie maski i podrózuje po Włoszech i Europie biorąc udział w różnych imprezach, na które jest zapraszana.

Jak wyczytałam, grupa powstała w 2015 roku i sama realizuje swoje stroje. Każdego roku z okazji karnawału wybierają temat przewodni i każdy uczestnik grupy realizuje swoje przebranie. Może to trwać nawet do czterech miesięcy i kosztować około 3.000 euro i oczywiście zależy od jakości użytych materiałów. Efekt końcowy jest jednak spektakularny i kto w jaki sposób zinterpretował temat przewodni wiadomo dopiero przy pierwszej paradzie karnawałowej.

Weneckie maski z Aosty

Weneckie maski z Aosty są wręcz rozchwytywane zarówno we Włoszech jak i w Europie otrzymując dużo zaproszeń na imprezy. W 2017 roku byli obecni podczas rejsu turystycznego statkim Costa Luminosa, który wypłynął z Wenecji przez Chorwację, aż do Grecji, umilając podrózującym pobyt na statku.

 
 
 
 
 
Visualizza questo post su Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Un post condiviso da Agnieszka (@agnieszka_stokowiecka)

Powyżej filmik, który nagrałam w niedzielę podczas parady karnawałowej. Jak widzicie grup, które wzięły udział było sporo, a dokładnie 21, pod koniec filmiku są również maski weneckie, które dostojnie przechodzą głównymi ulicami Aosty. 

Jeśli temat weneckich masek was inspiruje i intryguje to polecam wam śledzić stronę grupy z Aosty! 

Kolejny wpis już nie będzie karnawałowy! Zabiorę was na trekking w góry, wiem, że część z was już myśli o letnich wakacjach i ten wpis na pewno się wam spodoba. 

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *