Bolek i Lolek dookoła świata. O co w tym chodzi!

Bolek i Lolek w podróży z Klubem Polki na Obczyźnie

Bolek i Lolek w podróży z Klubem Polki na Obczyźnie

Kto nie zna wspaniałej i kultowej bajki o Bolku i Lolku, której twórcami byli Władysław Nehrebecki, Alfred Ledwig oraz Leszek Lorek? W odległym, chociaż nie tak bardzo, 1979 roku Bolek i Lolek udali się w Wielką Podróż dookoła Świata! Co to była za przygoda! Niezapomniana, pełna emocji i niespodzianek.

Magda z Klubu Polki na Obczyźnie wykonała na szydełku dwie przesympatyczne lalki Bolka i Lolka i puściła w świat! Tak właśnie, dobrze przeczytaliście. Bolek i Lolek przekazywani drogą pocztową przemieszczą tysiące kilometrów i zwiedzą mnóstwo ciekawych miejsc. Taka sentymentalna podróż.

Oto oficjalny plakat promujący akcję Klubu:

Bolek i Lolek

Cieszę się niezmiernie, że mogę być częścią tak ciekawego projektu i już niedługo ugościć w moim małym alpejskim regionie Bolka i Lolka. Już myślę gdzie ich zabiorę i co im pokaże!

Bolek i Lolek w Rzymie u Magdy

Bolek i Lolek w Rzymie u Magdy

Wielka podróż oficjalnie ruszyła 25 stycznia 2015 roku.

Punktem startowym podróży był Rzym, czyli miejsce zamieszkania Magdy, założycielki Klubu i pomysłodawczyni projektu podróży Bolka i Lolka. Szydełkowe maskotki zwiedziły wieczne miasto, a następnie przeniosły się do Jagody, do Neapolu, gdzie zwiedziły m.in. wulkan Wezewiusza! Z Neapolu powędrowały do Genui do Sabiny i potem znad morza przyjadą w Alpy do mnie! Myślę, że zawitają już w przyszłym tygodniu. Moja córka codziennie się mnie pyta kiedy przyjadą Bolek i Lolek, czy zostaną już na zawsze i w ogóle jest bardzo podekscytowana, chyba udzieliły się jej moje pozytywne emocje.

Trasa podróży Bolka i Lolka jest imponująca, w samej tylko Europie pokonają ponad 16.000 km! A co dopiero reszta świata!

Oto mapa podróży naszych szydełkowych chłopaków:

Na zakończenie zapraszam was do obejrzenia Bolka i Lolka w górach. Ten odcinek już wkrótce obejrzycie na żywo!

Bookmark the permalink.

8 Comments

 1. Zawitałyby może jeszcze w tym tygodniu, ale niestety grypa pokrzyżowała mi plany- mała jest chora i nie mogę na razie wyruszyć. W dodatku dziś w Genui leje jak z cebra, więc nie jest to sprzyjający moment na odwiedzanie. Myślę jednak, że szybko to nadrobię i już za niedługo powitasz chłopaków w Dolinie Aosty:).

  • Agnieszka Stokowiecka

   U nas też pogoda pozostawia wiele do życzenia i zdjęcia na tle alpejskich szczytów raczej by mi nie wyszły! Życzę wam szybkiego powrotu do zdrowia 🙂

 2. Witam dziewczyny. Napiszcie jak to jest z tymi podrozami? Kazdy moze gdzies zabrac Bolka i Lolka czy juz sa wyznaczone osoby? Ja bede na Sycylii od 23 lutego do 2 marca i chetnie bym ich w podroz zabrala 😉

  • Agnieszka Stokowiecka

   Droga Olgo, trasa jest już wyznaczona. Najbardziej na południe Włoch chłopacy wybrali się do Neapolu. Zapraszam do śledzenia strony Klubu Polki na obczyźnie, który to jest inicjatorem i promotorem tej inicjatywy http://klubpolek.blogspot.it/, myslę, że dla „śledzących” również będzie dużo dobrej zabawy. Pozdrawiam

 3. Witam,
  Strony zarówno na blogspot jak i klubpolek.pl nie działają a chciałem się dowiedzieć jak zabrać chłopaków w podróż w kwietniu 🙂
  Dzięki,
  Tomek

  • Agnieszka Stokowiecka

   Działają, działają, to tylko chwilowa awaria, ponieważ Magda przenosi Klub Polki na własną domenę, radzę spróbować troszkę później 🙂 Pozdrawiam!

 4. Brawo, świetna inicjatywa. Jak cudownie, że są ludzie, którzy wpadają na takie cudowne pomysły i tacy, którzy chcą brać w nich udział . Będę śledzić i podaję dalej.

  • Agnieszka Stokowiecka

   Dziękuję za miłe słowa! Również się cieszę, że biorę udział w akcji i, że dzięki temu możemy pomóc: nagłośnić sprawę, wesprzeć i dlaczego nie zebrać fundusze na realizację marzeń 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *