Dziś mija mój pierwszy rok blogowania o regionie Valle d’Aosta! Małe podsumowanie.

Wschód słońca w Alpach

Wschód słońca w Alpach

Dziś mija rok od kiedy ruszył blog CiekawAOSTA. Zanim jednak dodałam pierwszy wpis, żyłam blogiem już od jakiegoś czasu szukając nazwy, koncepcji, jednym słowem przygotowując się.

Cieszę się, że rok temu w końcu się zebrałam i zaczęłam pisać i dzielić się z Wami czytelnikami wiedzą na temat regionu, w którym aktualnie mieszkam. Ten rok był naprawdę intensywny, rzuciłam sobie wyzwanie i to była bardzo dobra decyzja. Gdyby nie blog przegapiłabym sporo wydarzeń w regionie. Od kiedy piszę i publikuję czuję się bardziej zmotywowana, aby wyjść z domu, zobaczyć, przeżyć i podzielić się z Wami wrażeniami. Chociaż mieszkam w Valle d’Aosta już osiem lat to ten blog pozwala mi na odkrycie nowych miejsc, a na te stare już dobrze znane spojrzeć nowym, innym okiem! I to jest piękne!

Pisanie od początku przynosiło mi dużo radości i przez cały rok mi się nie znudziło, a wręcz przeciwnie. Wkręciłam się nie tylko w prowadzenie tej strony, ale również w odwiedzanie innych ciekawych blogów, które odkryłam dzięki temu, że sama piszę.

Alpy natura

Przez ten rok pisałam

O wszystkim co dotyczy najmniejszego włoskiego regionu Valle d’Aosta, a co może zainteresować nie tylko turystów, ale również pasjonatów gór, historii, tradycji i natury. Przez 12 miesięcy opublikowałam 113 postów (z dzisiejszym). Najczęściej czytane dotyczą masywu Mont Blanc: historii granicy, modernizacji kolejki biegnącej przez masyw Mont Blanc oraz letnich wizyt Jana Pawła II w Dolinie Aosty.

Alpy tradycje

Projekty, w których wzięłam udział

Dzięki temu, że należę do Klubu Polki na obczyźnie wzięłam udział w trzech ciekawych projektach opisując tradycje bożonarodzeniowe, językowy galimatias oraz sławne osoby z Doliny Aosty (wpisy możecie przeczytacie tutaj)

Alpy zabytki

W pierwszym roku działania bloga o życiu w Dolinie Aosty rozmawiałam

– z Pauliną Kurtyką z dwujęzycznego miesięcznika Gazzetta Italia. Artykuł ukazał się w wersji papierowej w styczniu 2014 roku, a tutaj publikuję e-wersję, którą do tej pory trzymałam w szufladzie 🙂

Gazzetta ItaliaGazzetta Italia

– z Malwiną Wrotniak-Chaładą z portalu Bankier.pl w ramach projektu Tam Mieszkam (wywiad dostępny na stronie bankier.pl)

Na zakończenie…

Za ten cały miniony rok dziękuję WAM, że zaglądacie, zostawiacie komentarze, lubicie mnie na FB, Google plus, piszecie maile i w ogóle, że JESTEŚCIE. Wasza obecność jest najbardziej motywująca 🙂

Bookmark the permalink.

13 Comments

 1. Gratuluję i życzę Ci kolejnych, owocnych lat blogowania! Twojego bloga odkryłam dopiero niedawno, ale lepiej późno, niż wcale, prawda? Pozdrawiam!

  • Agnieszka Stokowiecka

   Dziękuję i mam nadzieję, że będą owocne. Ja Twojego również odkryłam niedawno, za to chętnie podczytuje o perypetiach na włoskiej ziemiymi sama również się borykam :-). Pozdrawiam

 2. Agnieszko, wszystkie najlepszego dla Ciebie i Twojego bloga 🙂
  Bardzo ciekawie piszesz i mam nadzieję, że kolejne urodziny blogowe też będą 🙂
  Pozdrawiam!
  O.

 3. Gratulacje!!! Mamy podobny staż blogerski 😉

  • Agnieszka Stokowiecka

   I tematyka promocji miejsca, w którym mieszkamy również podobna, chociaż Twoja na większą skalę. Gratuluję. W Yorku nigdy nie byłam, ale jeśli się wybiorę to na pewno skorzystam z informacji, które zamieszczasz u siebie. Pozdrawiam!

 4. Gratuluję rocznicy i życzę kolejnych lat blogowania:) Pozdrowienia z Kanady.

 5. Pieknie u Ciebie! Gratuluje!

 6. Pingback: Dwa lata w wirtualnej przestrzeni. Dwa lata z wami i dla was! | CiekawAOSTA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *