Połączenia z Aosty na lotniska w Mediolanie, Turynie i Genewie

La Thuile Espace Saint Bernard na granicy z Francją

Ośrodek narciarski Espace Saint Bernard na granicy z Francją

Dzisiejszy wpis powstał z myślą o turystach, którzy w tym sezonie zimowym wybiorą się do Doliny Aosty na narty, a do doliny chcieliby dotrzeć z jednego z pobliskich lotnisk w Mediolanie, Turynie lub Genewie. Zaznaczam, że wpis nie jest reklamą, ani artykułem sponsorowanym! Po prostu cieszę się, że w końcu jakiś przewoźnik zdecydował się na uruchomienie regularnych połączeń z lotniskami, co ułatwi życie nie tylko turystom, chociaż oczywiście nowe połączenia powstały głównie z myslą o nich. 

Do tej pory dotarcie do Doliny Aosty z któregokolwiek lotniska było dosyć kłopotliwe i zajmowało sporo czasu. Można było co prawda skorzystać z usług prywatych przewoźników, ale cena takiej usługi przyprawiała często o zawrót głowy lub była korzystna wyłącznie w przypadku większych grup. 

Połączenia (na razie na próbę, ale miejmy nadzieję, że się sprawdzą i przetrwają) pomiędzy Aostą, a lotniskami w Turynie, Mediolanie i Genewie oferuje firma z Doliny Aosty Airportransfer services. Co ciekawe firma przewozowa ma dosyć długą tradycję, ale… głównie na rynku zagranicznym, gdzie obsługuje ponad 150 lotnisk i 2000 miejscowości, w tym również lotniska w Polsce. Na swoim rodzinnym rynku dopiero teraz postanowiła przetestować regularne połączenia, także trzymajmy kciuki, żeby się udało!

Połączenia pomiędzy Aostą, a Turynem, Mediolanem i Genewą będą dostępne od 6 grudnia 2014 do 12 kwietnia 2015 roku.

Strona internetowa przewoźnika Airportransfer services

Strona internetowa przewoźnika Airportransfer services

Z Genewy

Dwa połączenia dziennie do miejscowości Courmayeur i La Thuile. Bilet w cenie 30 euro za przejazd w jedną stronę.

Z Turynu

Dwa połączenia dziennie do miejscowości Cervinia, Valtournenche, Antey-Saint-Andre i Châtillon. Bilet w cenie 20 euro w weekend i 30 w tygodniu za przejazd w jedną stronę.

Dwa połączenia dziennie do miejscowości Courmayeur, Pré-Saint-Didier i La Thuile. Bilet w cenie 30 euro w weekend i 40 w tygodniu za przejazd w jedną stronę.

Z Mediolanu (Malpensa)

Dwa połączenia dziennie do miejscowości Courmayeur i La Thuile. Bilet w cenie 30 euro w weekend i 50 w tygodniu za przejazd w jedną stronę.

Więcej szczegółów oraz rezerwacja biletów na stronie http://www.airportransferservices.com/it

Inne sposoby dotarcia do Doliny Aosty z lotnisk w Mediolanie, Turynie i Genewie opisałam dokadnie na stronie Dolina Aosty – Dojazd

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *