Świątecznie w Aoście

Jedna z witryn sklepowych w Aoście

Jedna z witryn sklepowych w centrum Aosty biorąca udział w konkursie

Przedświąteczny spacer czy gonitwa (zależy ile ma się czasu, ja ostatnio niewiele) uliczkami Aosty może mile zaskoczyć konsumenckie oko, a wszystko za sprawą konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Confcommercio (włoskie stowarzyszenie handlu) na najbardziej kreatywną, ciekawą, dograną w szczegółach i efektach scenograficznych świąteczną witrynę sklepu w Aoście. Z pewnością przyciągają wzrok, ale czy to przekłada się na późniejsze zakupy to nie wiem. Faktem jest, że w takiej scenerii łatwiej jest dać się ponieść magii Świąt, a wiadomo, że Święta to również prezenty, a prezenty to przede wszystkim zakupy (niestety takie czasy). Najbardziej przyciągnęła moją uwagę wyczarowana z niczego sukienka – choinka, kreacja potwierdza, że prostota nie musi być nudna :-). Ciekawe czy uda im się wygrać jedną z czterech nagród!

Inna ciekawą inicjatywą w okresie Bożego Narodzenia w Aoście jest jarmark świąteczny – Marché Vert Noel, odbywający się od 29 listopada do 6 stycznia u stóp teatru rzymskiego

(relację fotograficzną z kilku bożonarodzeniowych jarmarków opublikowałam rok temu i znajdziecie ją tutaj). Jedno z centralnych miejsc w Aoście zamieniło się na okres jarmarku w małą alpejską wioskę, goszcząc około 50 drewnianych domków, w których można znaleźć mnóstwo pomysłów na prezenty, skosztować regionalne przysmaki czy napić się grzanego wina serwowanego przez Alpini, czyli żołnierzy (dziś już weteranów), którzy specjalizują się w walce na górskim terenie.

Uchwycone chwile na tegorocznym jarmarku w Aoście.

Święta, i jak ich nie lubić???

Bookmark the permalink.