Cabernet Voltaire – enoteka w Aoście do której warto zajrzeć

Dziś zabieram was na aperitivo do Cabernet Voltaire w Aoście, miejscu, które stworzyła para z Rzymu kilka lat temu i które koniecznie trzeba odwiedzić przyjeżdzając do Doliny Aosty.

Nieczesto zdarza mi się wybierać na aperitivo ze znajomymi i nie chodzi bynajmniej o brak znajomych, a raczej o permanentny brak czasu. Mimo wszystko staram się nie zaniedbywać przyjaciół i czasami wyjść, przyznaję, że ostatnio najczęściej jeśli już jestem w Aoście wieczorem z przyjaciółmi to nasze kroki kierujemy do Cabernet Voltaire. Tak jakoś zawsze wychodzi!

Na pewno wpływ ma na to fakt, że lokal leży w centrum Aosty, ma świetną kartę win, przepyszne przekąski oraz przesympatycznych rzymskich właścicieli Pietro i Alessię.

Z Rzymu do Aosty z pomysłem na siebie

Pietro zanim przyjechał do Valle d’Aosta pracował w Rzymie jako sprzedawca w sieci księgarni Feltrinelli. Kilka lat temu powiedział sobie, raz kozie śmierć, a ponieważ zawsze uwielbiał góry to po prostu postawił wszystko na jedną kartę (świetną kartę win) i otworzył razem ze swoją narzeczoną, Alessią, winiarnię Cabernet Voltaire.

Na lokalizację wybrali lokal położony w centrum, ale w jednej z bocznych uliczek (Via Trottechien), co zapewnia spokój.

W enotece poza typowo włoską atmosferą, naprawdę dużym wyborem win oraz kilkoma rodzajami lokalnego piwa, można skosztować prostych, ale za to pysznych przekąsek, przygotowanych na miejscu ze świeżych produktów. Do moich ulubionych należą tzw. crostoni, czyli zapiekany chleb z różnymi dodatkami: sery, hummus czy mięso.

Winiarnia jest położona na dwóch piętrach, część lokalu jest zapiwniczona, tzw. tawerna, ale z klimatem jaki zapewniają właśnie takie miejsca. Miejsce należy do tych spokojnych i powiedziałabym intymnych. Na stronie internetowej Cabernet Voltaire znajdziecie pełne menu oraz zdjęcia wewnątrz lokalu!

Na zakończenie zostawiam wam moje zdjęcie z Constantine i oczywiście polecam odwiedzenie!

Alla prossima!

Agnieszka

Bookmark the permalink.

One Comment

  1. Pingback: Ile kosztuje urlop w Alpach latem. Plan pobytu na 10 dni! | CiekawAOSTA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *