Cena kolejki Skyway z Courmayeur na Punta Helbronner 3466 m w sezonie 2018/2019

Kolejka Skyway Monte Bianco. Jedna z największych atrakcji turystycznych w Valle d’Aosta.

Otrzymuję bardzo dużo wiadomości dotyczących kolejki na Punta Helbronner, która z Courmmayeur zabiera turystów w serce masywu Mont Blanc, i chociaż na moim blogu jest bardzo dużo wpisów na ten temat, to wiem, że ceny które publikowałam są już nieaktualne!

Dlatego ten wpis jest taką niewielką aktualizacją tematu kolejki Skyway.
Wciąż się dziwicie, że z Courmayeur nie można bezpośrednio zakupić biletu do Chamonix na francuską stronę i, że nie wiadomo nawet ile kosztuje bilet z Punta Helbronner do Aiguille du Midi.
Tak własnie jest! A to dlatego, że Włochy i Francja nie współpracują razem w tym temacie i do tej pory nie udało się wypracować jednego biletu oraz wspólnej promocji! Także do Punta Helbronner kupuje się jeden bilet i potem już na szczycie drugi na francuską część!
Bilet z Punta Helbronner na Aiguille du Midi można zakupić w dwie strony, kosztuje około 30 euro lub z Punta Helbronner od razu do Chamonix (około 60 euro w jedna stronę).

Wracając na włoską stronę i cenę kolejki SkyWay z Courmayeur na Punta Helbronner w sezonie 2018/2019 poniżej publikuję wam ceny oraz link z którego można zakupić bilety bezpośrednio! Pamiętajcie o tym, że można zakupić bilety z przynajmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem i zapłacić o 30% mniej (opcja Early Booking)!

Gdzie znaleźć więcej informacji o kolejce SkyWay?

Więcej o kolejce Skyway, o poszczególnych stacjach, o placu zabaw na stacji Pavillon, o ogrodzie botanicznym, o tarasie widokowym na Punta Helbronner, o schronisku Torino, o lodowcu, o wyprawie na francuska stronę na Aiguille du Midi kolejką Panoramic Mont Blanc, o francuskiej stacji, o słynnym Kroku w otchłań pisałam wielokrotnie i nie pozostaje wam nic innego jak kliknąć w poniższy obrazek, czytać i planować :).
Linki, które publikuję nie są NIGDY sponsorowane! Wszystkie wpisy publikuję spontanicznie i linkuję na zewnątrz ponieważ widzę w tym wartość dla was. Po tylu latach pisania, po tak wielu otrzymanych wiadomościach, wiem, że jest to dla was przydatne i oszczędza wam czasu w poszukiwaniu informacji.
Udanego planowania waszego pobytu!
Agnieszka
Bookmark the permalink.

2 Comments

  1. Pani Agnieszko bardzo dziękuję jeszcze raz za pomoc 🙂 Faktycznie ceny biletów się zmieniają. Szkoda, że obydwa państwa nie mają woli dogadania się w tej sprawie.
    Dzięki miejscu, które Pani tworzy jadę przygotowana chyba na 6 na te wakacje ;D

  2. Dzień dobry,
    jutro ruszamy do Doliny na dziewięć dni i dzięki Pani blogowi faktycznie stan mojej wiedzy o regionie jest ogromny. Mieszkać będziemy w Ozein, więc Aosta będzie naszą bazą wypadową. Będzie oczywiście wjazd na Aiguille du Midi – ale od strony francuskiej, gdyż tam bilet dla naszej piątki to 195 euro. No i oczywiście zamki (wszędzie w Europie są ważnym punktem na trasie podróży). Dodatkowo chcemy wyskoczyć do Mediolanu. Mam jednak pytanie dotyczące Matterhornu. W jednym z wpisów podała Pani punkty widokowe na masyw Mont Blanc. A czy jest takie miejsce w dolinie z którego tak widać Matterhorn. Niestety nie będzie w budżecie pieniędzy na kolejkę na Gornenrgrat 🙁 A jest to góra moich marzeń i absolutny „must have” tego wyjazdu.
    Blog jest świetny i już teraz wiem, że ten wyjazd będzie za krótki aby poznać Dolinę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *