Skąd najlepiej widać Mont Blanc?

Skąd najlepiej widać Mont Blanc?

Skąd najlepiej widać Mont Blanc?

Często dostaje pytania skąd najlepiej widać Mont Blanc w Valle d’Aosta i do tej pory najczęściej wysyłałam wszystkich na taras panoramiczny nad przepaścią w Pré-Saint-Didier. W dzisiejszym wpisie podzielę się jeszcze jednym takim miejscem, z którego rozpościera się przepiękna panorama na Mont Blanc.

Tak naprawdę to taras panoramiczny na przełęczy San Carlo, którą z Morgex można się dostać do La Thuile, odkryłam przypadkiem! W ostatni weekend wybraliśmy się na przełęcz, bo stamtąd rusza szlak górski nad jezioro Arpy (o jeziorze będzie w jednym z klejnych wpisów), który był naszym celem dnia. Po dostaniu się na miejsce okazało się, że do tarasu prowadzi z przełęczy krótki i dostępny również dla wózków szlak górski. W 10 minut można go przejść dochodząc do tarasu z pięknym widokiem na Mont Blanc i dolinę.

Ja miałam akurat szczęście, bo trafiłam na przepiękną pogodę z błękitnym niebem! Sami zobaczcie jak dobrze widać z tego tarasu cały masyw Mont Blanc!

Na tarasie jest również tablica z opisanymi wszystkimi szczytami masywu, co pozwala lepiej poznać otaczające nas góry, a jeśli akurat jesteśmy z dziećmi to jest to chwila nauki o górach w ciekawy sposób.

Skąd najlepiej widać Mont Blanc w Valle d’Aosta?

Nagrałam dla was również krótki filmik z widokiem na Masyw oraz tablicę informacyjną. 

Jak dojechać na przełęcz San Carlo?

Z Aosty kierować się na Courmayeur i w miejscowści Morgex skręcić na przełęcz San Carlo. Dojechać do samej góry (około 11 km) i zatrzymać się na parkingu obok restauracji La Genzianella. Za restauracją jest strefa piknikowa i mijając ją zobaczymy jedyny szlak, który prowadzi do tarasu panoramicznego.

Jezioro Arpy na przełęczy San Carlo

Z przełęczy San Carlo, z tego samego parkingu wyrusza się również nad jezioro Arpy! O tym jednak napiszę wam następnym razem 😊. Pamiętajcie, że wybierając się na przełęcz zarezerwujcie sobie cały dzień, naprawdę warto!

Na koniec zostawiam wam wpis o tarasie panoramicznym w Pré-Saint-Didier. Szlak jest bardziej wymagający i dłuższy i nie nadaje się dla dzieci w wózku!

Masyw Mont Blanc z tarasu widokowego w Pré-Saint-Didier

Bookmark the permalink.

5 Comments

 1. Nie wiem czy to się liczy, ale dla mnie najlepszy widok Mt Blanc był z Acguille du Midi. Przy okazji bardzo polecam jazdę kolejka linową do Heilbrunner.
  Moja, bardzo techniczna, relacja z wyprawy dookoła Mt Blanc tutaj –>
  https://sites.google.com/site/pharlap1941/Home/tmb

  • Agnieszka Stokowiecka

   Oczywiście, e się nie liczy, bo to po francuskiej stronie :). Żarty żartami, to dziękuję za komentarz i za link do relacji! Świetna i bardzo przydatna. Pozdrawiam ciepło.

 2. Przepiękne zdjęcia. Pozdrawiamy!

 3. Pingback: Jezioro Arpy – alpejski raj tak blisko! | CiekawAOSTA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *