Park linowy dla dzieci w Pila

O miejscowości Pila pisałam już kilkakrotnie i jest to jedno z najczęściej polecanych przeze mnie miejsc jeśli wasza baza wypadowa jest w okolicach Aosty. Już sama podróż do Pila jest emocjonująca, ponieważ wjeżdza się kolejką górską podziwiając widok na dolinę! Po dojechaniu do końcowej stacji znajdziecie takie atrakcje jak basen czy park linowy, o którym dziś będzie więcej, a wybierając się wyżej wyciągiem krzesełkowym dojeżdza się do alpejskiego jeziora Chamolé. Pila jest również miejscem, które stworzyło trasy dla MTB, także miłośnicy górskich przygód na rowerach będą zachwyceni!

Pod koniec wpisu zostawiam wam wszystkie linki!

Park linowy powstał oczywiście z myślą o dzieciach, które mają przynajmniej 6 lat i oferuje 5 tras o różnych poziomach trudności.

  • Wiewiórki: łatwe i dostępne dla najmłodszych
  • Świstaki: dla trochę większych dzieci
  • Kozice: dla małych ekspertów
  • Orły i Super Orły: dla większych ekspertów.

Trochę zdjęć z parku linowego

Mojej córce, która w momencie robienia zdjęć miała 7 lat, ten park bardzo się podobał. Trasy nie są trudne i wszystkie te, która mogła przejść przeszła sama bez pomocy co było satysfakcjonujące! 

Bilet wstepu kosztuje 8 euro dla dzieci do wzrostu 1,60m i 12 euro dla tych powyżej 1,60 m. Od 15 roku życia koszt to 15 euro. W parku można spędzić tyle czasu ile się zechce, a w cenie biletu jest również park z dmuchanymi zabawami i wielkmi poduchami, w którym można odpocząć lub kontynuować zabawę. Ostatnie zdjęcie poniżej to właśnie teren dla małych dzieci, można zakupić bilet również tylko na tę część w kwocie 5 euro. 

Więcej informacji o parku linowym znajdziecie na stronie Pila – Park linowy.

Moje wpisy o miejscowości Pila, które wam polecam to:

Alla prossima.

Agnieszka 

Bookmark the permalink.

One Comment

  1. Pingback: Miejscowość Pila, szybki wypad w góry z Aosty | CiekawAOSTA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *