Centrum spa w Cogne u stóp Gran Paradiso

Dziś wieczorem postanowiałm, że mimo wszystko popiszę trochę dla moich czytelników, dla osób, które wiedzą, że wyjdziemy  z tego. Poturbowani zapewne bardzo, ale wyjdziemy! Dziś zapraszam was do spa w miejscowości Cogne, które odkryłam niedawno przypadkiem i do którego udało mi się wybrać z córką w ostatni tydzień lutego, tuż przez rozpoczęciem epidemii w Valle d’Aosta.

Centrum jest niewielkie i znajduje się w Hotelu Sant’Orso w samym centrum miejscowoci Cogne, ale jest naprawdę miejscem, w którym można się zrelaksować nawet wybierając się z dziećmi ;).

Centrum spa Lebois w Cogne u stóp Gran Paradiso

Do centrum Spa Lebois można wejść tylko z rezerwacją, a to gwarantuje brak tłumów. Przebieralnia jest bardzo mała, ale i klientów jest mało także dla nas nie stanowiło to problemu. Spa dzieli się na kilka części:

  • Część główna: duży basen z ciepłą wodą i miejscami z jaccusi oraz mniejszy basen z pianą (taką pianą jakbyśmy wlali do niego wielką butelkę płynu do kąpieli), dodatkowo w tym basenie są bąbelki. Chyba nie muszę dodawać, że  tym basenie dzieci super się bawią? W części głównej są również leżaki i gazety jeśli uda się wam położyć na leżaku. Mi się na przykład nie udało, bo moja córka nie chciała leżakować. Zostawiam wam kilka zdjęć z tej głównej części

Dodam, że wszystko w centrum jest dopieszczone w najmniejszych detalach, co dodatkowo uprzyjemnia pobyt!

  • Mały basen na zewnątrz z gorącą wodą i pięknym widokiem na masyw Gran Paradiso

  • Sauna na zawnątrz (była nieczynna, ponieważ sauny i łaźnie włączają o 15:00, a my byłyśmy rano od 10:00 do 13:00).

  • Sauna wewnątrz i łaźnia turecka
  • Grota solna. Jest w niej sporo miejsca, panuje półmrok i było to jedno z bardziej ulubionych miejsc mojej córki.

  • Sala relaksu z wielkimi kanapami i poduchami (nie korzystałyśmy, bo te trzy godziny minęły nam bardzo szybko).

  • Pokój herbaciany, z którym dowolnie można kosztować dwa rodzaje naparów. Podczas naszego pobytu był napar z szampana i truskawek oraz owocowy. Obiektywnie pisząc ten z szampana i truskawek był lepszy w smaku :).

Centrum spa Lebois w Cogne

Do spa Lebois mogą wchodzić dzieci od 0 lat (tak jak w moim ulubionym spa Monterosa w Ayas). Cena również jest bardzo przystępna, bo za trzy godziny płaci się 15 euro od osoby dorosłej i 10 za dziecko. W tym czasie można również zajrzeć do hotelowego baru na kawę lub przekąskę, ale to już płaci się oddzielnie. Za to w cenie są ręcznik, szlafrok i klapki.

Dzień w Lebois w Cogne był naprawdę bardzo fajny, dopisała nam również pogoda i z basenów miałyśmy super widoki! Myślę, że takie spa jest dobrą odskocznią jeśli wybieracie się na narty lub latem podczas niepogody. Polecam wam bardzo!

Na stronie hotelu możecie poczytać więcej o tym miejscu: Hotel Sant’Orso Spa Lebois

To jest tak naprawdę czwarte spa w regionie Valle d’Aosta, które opisuję. Pozostałe linkuję poniżej:

Wody termalne w Alpach – Spa w Saint-Vincent

Do szybkiego napisania! Mam nadzieję, że dacie się wirtualnie zabrać w jakieś ciekawe miejsce. Jeśli jednak jest jakiś temat, który chcielibyście żebym poruszyła na blogu, to nie zawahajcie się napisać!

A presto.
Agnieszka

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *