Enoteka In Bottiglieria – miejsce na aperitivo w Aoście

In Bottiglieria Aosta.

In Bottiglieria Aosta.

Aperitivo we Włoszech to bardzo ważny moment, a miłośnicy wina tę chwilę celebrują do granic możliwości. O tym czym jest aperitivo pisałam tu i tu, przy okazji wpisów o enotece La Bottegaccia w Aoście i wywiadu z najlepszym sommelierem Valle d’Aosta w 2015 roku.

W stolicy regionu znajdziecie kilka takich ciekawych miejsc, do których warto zajrzeć jeśli wino jest waszą pasją i z góry uprzedzam, że wpis nie jest w żaden sposób sponsorowany. Po prostu dzielę się tym co najlepsze w moim regionie! Miejcie pewnośc, że miejsca, które wam polecam na aperitivo są naprawdę warte wieczoru!

In Bottiglieria powstała w 2015 roku, enoteka w sumie nie ma długiej tradycji, ale właścicielom udało się stworzyć bardzo fajne miejsce nie tylko na aperitivo, ale i na wieczory tematyczne, które czasami organizują. W środku jest sporo miejsca, chociaż oczywiście w piątek i sobotę, w godzinie szczytu aperitivo (19/20) może być ciasno. Tradycyjnie do każdego kielisza wina dostaniecie talerz przysmaków, głównie sery i szynki. Ale to nie wszystko! Do enoteki możecie się również wybrać nie tylko na aperitivo, ale i po zakup włoskiego wina. Nie tylko tego z Valle d’Aosta.

Kto się skusi?

Aperitivo con un rosé w In Bottiglieria.

Aperitivo con un rosé w In Bottiglieria.

Gdzie znaleźć In Bottiglieria?
W samym centrum Aosty, przy V. Aubert 15.

Zanim skończę moje winne dywagacje to mam dla was jeszcze dwie nowinki. Jedna dla miłośników włoskiego wina, druga dla miłośników Włoch w ogóle.

W tych dniach w Weronie odbywaja się największe w Europie targi wina Vinitaly, na których przedstawiono wersję beta aplikacji Wikiwinum, rodzaj encyklopedii wina, na razie tylko tego włoskiego. Aplikację Można ściągnąć zarówno na google androida jak i apple ios. Co ciekawe to aplikacja została zaprojektowana przez młody zespół start-up z regionu Valle d’Aosta. Jesienią wyjdzie wersja pełna i myślę, że będzie też po angielsku, bo na razie jest tylko po włosku. Ściągnęłam już sobie i przyznaję, że jest bardzo ciekawa, chociaż nadal nie zawiera wszystkich producentów. Korzystając z wyszukiwarki można znaleźć poducenta lub wino, opisy jak kosztować, kiedy, do czego, w jakiej temperaturze. Prawdziwa kopalnia wiedzy dla miłośników lub dla osób, które niewiele wiedza, a chcą zgłębić tajniki wina. Aplikacja na pewno ułatwi zakupy włoskich trunków, szczególnie w supermarkecie, gdzie sommeliera nigdy nie spotkacie na dziele z winem. Recenzji tej aplikacji na pewno poświęcę oddzielny wpis, dziś chciałam się z wami podizelić nowinką i może zachęcić do ściągnięcia. Kultury wina nigdy za wiele.

Wikivinum

Korzystając z tego w sumie krótkiego wpisu o winie chciałabym was zaprosić do dołączenia do grupy na FB Zakochani w Italii, którą stworzyłyśmy razem z Anetą z bloga Hello Calabria i Anią z Pod słońcem Italii. Grupa powstała dosłownie wczoraj i mamy nadzieję ściągnąć do niej miłośników wszystkiego co włoskie od turystyki po zagadnienia kultury, społeczeństwa, enogastronomii, muzyki i literatury. Tematyka grupy będzie szeroka tak żebyśmy wszyscy poznali jak najlepiej włoskie dolce vita od południa po północ: od Kalabrii po Valle d’Aosta. Przyznaję, że pisanie tylko o Valle d’Aosta czasami mnie ogranicza, ponieważ chciałabym poruszyć jakiś bardziej ogólnowłoski temat, a na razie nie czuję się na siłach zmieniać charakteru bloga i myślę, że na grupie dam popis moich włoskich możliwości 😀 .

Grupa na Facebooku dla wszystkich miłośników Italii.

Grupa na Facebooku dla wszystkich miłośników Italii.

Żeby dołączyć do naszej grupy wystarczy kliknąć TUTAJ. Grupa jest zamknięta i tylko osoby, które dołaćzyły widzą co publikujemy my i uczestnicy grupy. Chodźcie do nas! 🙂

Bookmark the permalink.

4 Comments

 1. Zaciekawiłaś mnie tą apką. Muszę wypróbować bo zawsze, gdy stoję przed półką z winem, to nigdy nie wiem, które wybrać ?

  • Agnieszka Stokowiecka

   Ja już mam na telefonie i się jej przyglądam: czytam i poznaje. Na razie jest okrojona, ale wygląda bardzo ciekawie! Zobaczymy wersję pełną, mam nadzieję, że będzie po angielsku, w przeciwnym razie straci potencjalnych użytkowników.

 2. Znowu kusisz smakami – nie tylko wina ale również włoskich wędlin i serów… 🙂 Świetne miejsce, a czytałem też kiedyś wcześniej ten wywiad z sommelierem. Aplikacja może się przydać, zwłaszcza gdy staniemy we Włoszech przed niekończącmi się gablotami z winem. Sam kiedyś tak stałem i nie wiedziałem… Na butelkach wprawdzie też są czasami jakieś opisy, ale zazwyczaj bardzo zdawkowe. Ciekawy pomysł z tymi Zakochanymi w Italii. Ja też lubię Włochy jako całość, a więc i góry, i morze, miasta i miasteczka. Jak na razie -najdalej na południe byłem w Rzymie, więc wiele jeszcze do odkrycia (zresztą na północy również sporo zostało). No tak, tylko trzeba być na FB. Ja się jakoś ciągle przed tym wzbraniam, ale kto wie… 😉

  • Agnieszka Stokowiecka

   Marku, trudno mieszkać we Włoszech i nie kusiać smakami 🙂 . Aplikacja na pewno się przyda! Czekam na wersję pełną, chociaż już teraz ma sporo informacji o producentach, także co prawda w okrojonej wersji, ale można korzystać. Ja też najdalej na południe byłam w Rzymie, ale jak nic się nie zmieni to w maju pojadę niżej, dużo niżej! Przed fb to i ja się wzbraniałam, zapisałam się, skasowałam i jak założyłam bloga to wróciłam. Grupa Zakochani w Italii ładnie nam rośnie 🙂 . Jak się zdecydujesz to pamiętaj, że zawsze będziesz benvenuto! P.s. wysłałam Ci maila, nie wiem czy dostałeś, bo nie odpisałeś, a książki gdzieś chciałabym wysłać. Pozdrawiam i dobrego weekendu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *