Sezon zimowy w Alpach 2020 zaczynamy od Vétan

Miejscowość Vétan gościła już na moim blogu zarówno zimą jak i wiosną, dlatego w dzisiejszym wpisie podzielę się głównie zdjęciami oraz kilkoma ciekawostkami! Vétan podlega pod miejscowość Saint-Pierre i leży na wysokości około 1700 m. Zarówno zimą jak i latem jest to naprawdę świetne miejsce na spędzenie czasu z dala od turystycznego tłoku.

Zimą można przyjechać po prostu na sanki, wybrać się na rakietki (planuję w tym roku) czy na narty biegowe (trasa jest krótka, ale malownicza).

Latem Vétan jest bazą wypadową do schroniska Mont Fallère. Na miejscu jest możliwość jazdy na koniach, trekkingu z yogą w tle czy też wypożyczenia roweru z napędem elektrycznym w hotelu Notre Maison na dzień lub pół dnia i zwiedzenia okolicy.

W ostatni weekend wybraliśmy się do Vétan w poszukiwaniu śniegu i nie zawiedliśmy się! Pomimo iż 100 m niżej śniegu nie było (okolica jest bardzo słoneczna) to Vétan było pokryte białym puchem!

My akurat wybraliśmy się na sanki z dziećmi i zobaczcie jak udało nam się dostosować sanki do potrzeb naszego niepełnosprawnego synka! To było jego pierwszy raz na śniegu i zaliczam nasz wypad do Vétan do udanych. Na pewno wrócimy i wam również polecam to miejsce!

Trasę pod sanki przygotowuje ratrak (po włosku il gatto delle nevi) i dzięki temu jeździ się idealnie! 

Podczas gdy dzieci się bawią rodzice mogą też odpocząć na leżakach, które oddał do dyspozycji hotel Notre Maison! Jesli do tego jest trochę słońca to dodatkowo można się opalić nawet jeśli to styczeń!

Widoki w Vétan są naprawdę przepiękne!

Na koniec zostawiam wam mapę Vétan

I jeszcze dwa wpisy o Vétan: jeden zimowy i jeden wiosenny, oba warte przeczytania :). 

Białe szaleństwo w snowparku w Vétan

 

Wiosna na alpejskiej hali

Bookmark the permalink.

4 Comments

  1. Przepięknie tam jest w sam raz zastąpi brak zimy na mazowszu 😉

  2. Bardzo przydatny wpis. Na pewno przyda się na kolejne wyprawy 🙂 Pozdrawiamy!

  3. Tylko pozazdrościć u mnie niestety brak śniegu . Na krótki wypad trochę mam za daleko ok 1700 km trzeba przynajmniej na tydzień się wybrać i pewnie w tym roku się nie uda, ale mam pytanie na przyszłość jak w niedalekiej okolicy wygląda baza noclegowa ,kiedy najlepiej się wybrać?

  4. Pięknie i klimatycznie. Niestety w Polsce nie można tego doświadczyć a już na pewno nie w środku kraju. Szkoda, ze trzeba wyjechać aby zobaczyć śnieg ale przynajmniej od razu można coś zwiedzić. Okolica na prawdę cudowna. Pozdrawiam. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *