Szusowanie na stokach Monte Rosa. Ski-pass gratis.

Kolejska linowa. W tle Masyw Monte Rosa.  Źródło: http://www.flickr.com/photos/monterosa-ski/

Kolejska linowa. W tle Masyw Monte Rosa.
Źródło: http://www.flickr.com/photos/monterosa-ski/

Ośrodek narciarski Monterosa Ski leży u stóp masywu Monte Rosa. Nazwę masywu w wolnym tłumaczeniu można by przetłumaczyć jako Różowa Góra. Toponim nie pochodzi jednak od pięknej różowej poświaty, która pokrywa masyw o wschodzie i zachodzie słońca, a od słów rouése o rouja z języka patois (język używany przez autochtonów w Dolinie Aosty), które określają lodowiec.

Masyw Monte Rosa leży w Alpach Penińskich i rozciąga się na terytorium regionu Doliny Aosty i Piemontu we Włoszech oraz Szwajcarii. Z masywu Monte Rosa odchodzą trzy doliny w Dolinie Aosty: Dolina Ayas, Dolina Valtournenche i Dolina Gressoney znana również jako Dolina Lys. Masyw Monte Rosa słynie z niezliczonej ilości czterotysięczników.

Dla miłośników zimowego szusowania na stokach i samodzielnego organizowania wyjazdów, wyszperałam ciekawą promocję na gratisowy ski-pass.

Darmowy ski-pass daje prawo do szusowania po stokach narciarskich konsorcjum narciarskiego Monterosa Ski, który obejmuje ponad 180 km tras narciarskich o rożnych stopniach trudności (trasy niebieskie, czerwone i czarne). Ośrodek narciarski łączy Doline Gressoney i Ayas położone w Dolinie Aosty z Doliną Alagna Valsesia w regionie Piemont. Mapę tras narciarskich konsorcjum Monterosa Ski znajdziecie tutaj.

Co należy zrobić, aby otrzymać gratisowy ski-pass? Aby skorzystać z promocji, wymagana jest rezerwacja w wyznaczonych hotelach lub rezydencjach na określoną ilość noclegów. Jeśli zarezerwujecie pokój w hotelu, to otrzymacie ski-pass gratis dla każdej osoby na cały okres pobytu. Jeśli zdecydujecie się na rezydencję to otrzymacie pierwszy ski-pass gratis oraz 15% zniżki na drugi.
Od 9 do 25 grudnia 2013 roku – rezerwacja przynajmniej 4 noclegów
Od 7 do 24 stycznia 2014 roku – rezerwacja przynajmniej 6 noclegów
Od 23 marca do 21 kwietnia 2014 roku – rezerwacja przynajmniej 4 noclegów.

Szczegóły oferty oraz listę hoteli i rezydencji, które przystąpiły do promocji znajdziecie na stronie wakacje Monte Rosa. Strona dostępna w języku włoskim i angielskim.

Trasa narciarska na przełęczy Bettaforca (2727 m n.p.m.), która łączy Dolinę Lys i Dolinę Ayas. Monte Rosa Ski. Źródło http://www.flickr.com/photos/monterosa-ski/

Trasa narciarska na przełęczy Bettaforca (2727 m n.p.m.), która łączy Dolinę Lys i Dolinę Ayas. Monte Rosa Ski. Źródło http://www.flickr.com/photos/monterosa-ski/

Dla przykładu podaję ceny ski-passów w lutym 2014 (czyli nie w najwyższym sezonie, ale i nie poza sezonem), na okres 1 tygodnia: normalny – 234 euro, młodzież do lat 14 – 140,50 euro, seniorzy powyżej 65 roku życia 143,50 euro. Dziecko do lat 8 gratis, ale tylko jeśli jest z nim osoba dorosła, która zakupiła karnet.

Na zakończenie, jeśli nigdy nie słyszeliście o masywie Monte Rosa to polecam Wam te dwie strony:

Bookmark the permalink.

3 Comments

  1. Ja fanką nart nie jestem, ale mam znajomych co ten sport kochają, przekażę im info od Ciebie 🙂

    • Agnieszka Stokowiecka

      Cieszę się, że informacje, które publikuje okazują się przydatne. A narciarstwo to piękny sport, także dziękuje za puszczenie wici. Pozdrawiam ciepło z Aosty.

  2. Pingback: Narty 2014/2015 w Valle d'Aosta | CiekawAOSTA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *