Wodospad Lenteney na trasie do Courmayeur

Jadąc w kierunku Courmayeur, po orograficznej prawej stronie Valdigne, zauważycie przepiękny wodospad Lenteney, zasilany basenem trwałych lodowców z grupy Paramont, które spieniają się w lesie Derby.

Wodospad jest łatwo dostępny z drogi krajowej 26 z Derby w kierunku La Salle i znajduje się na trasie pieszego szlaku Cammino Balteo.

Przerwa na kawę lub aperitivo

U podnóża wodospadu znajduje się bar pensjonatu z panoramicznym tarasem. Zaznaczam, że wstęp na taras widokowy jest tylko dla osób konsumujących, także przewidźcie przynajmniej krótką przerwę na kawę lub aperitivo. Myślę, że warto się zatrzymać w tym miejscu, wizyta nie zabiera dużo czasu, a tak duży wodospad jest niewątpliwie ciekawą atrakcją również dla dzieci.

Wodospad Lenteney w La Salle
Bar La Cascata
Wejście na taras widokowy baru La cascata

Wodospad na drodze do Courmayeur

Nad barem znajdziecie krótki i prosty szlak, który zaprowadzi was na mostek nad wodospadem. Warto się wspiąć, wrażenia są niesamowite, a w ciepły dzień taka wizyta przynosi ochłodzenie :).

Wodospad Lenteney w La Salle

Poniżej krótki filmik z okolicy wodospadu. Przyznajcie, że miejsce ma stój niepowtarzalny urok.

Jeśli jedziecie do Courmayeur to bardzo możliwe, że waszym celem jest kolejka SkyWay, nazywana ósmym cudem świata, która zabiera was w serce masywu Mont Blanc, a dla chętnych dalej, aż do Chamonic. Ostatnio zaktualizowałam wpis o kosztach takiego przejazdu z Courmayeur we Włoszech do Chamonix we Francji i wpis znajdziecie tu: Ile kosztuje kolejka na Mont Blanc: Chamonix – Aiguille du Midi – Punta Helbronner – Courmayeur?

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *