Czekając na Święta

Teatr rzymski w Aoście, u jego stóp odbywa się Marché Vert Noel, czyli zielony jarmark bożonarodzeniowy.

Teatr rzymski w Aoście, u jego stóp odbywa się Marché Vert Noel, czyli zielony jarmark bożonarodzeniowy.

Dzisiejszy wpis będzie bardzo krótki i ograniczy się do kilku zdjęć jakie udało mi się zrobić w piątek wieczorem w Aoście. Stolicę regionu już od kilku dni zdobią świąteczne światełka. Tradycyjnie na głównym placu stoi choinka (prezentów póki co nie widziałam 😉 ) przypominając, że zbliżają się Święta. Właśnie na taką świąteczną atmosferę czekałam, żeby zrobić sobie kilka selfie. Są mi potrzebne do pewnego projektu, o którym na razie wam nie napiszę :-). To będzie niespodzianka na Święta.

Nie bez powodu na plener wybrałam Marché Vert Noel – jarmark bożonarodzeniowy w Aoście. Od kilku lat organizują go u stóp rzymskiego teatru, który nawet bez tej świątecznej otoczki robi wrażenie! Niewielką relację z jarmarku opublikowałam w 2013 roku i przeczytacie ją tutaj: Jarmark świąteczny w Valle d’Aosta – moda, która zamieniła się w tradycje, a tutaj również fotorelacja z pięciu róznych jarmarków w regionie: mnóstwo kolorów i rękodzieła.

W tym roku zwiedzałam właściwie po zamknięciu, było pusto i idealnie na zrobienie zdjęć do projektu. Poniżej zdjęcia z jarmarku oraz Aosty w świątecznej aurze.

W przyszłym tygodniu pojawi się najprawdopodobniej tylko jeden wpis na blogu. Zajrzyjcie do mnie 11 grudnia, gdyż tego dnia otworzy się moje okienko w kalendarzu adwentowym, który stworzyliśmy z grupą blogerów kulturowo-językowych. Przygotowałam dla was nie tylko ciekawy wpis, który aż się prosi, żeby go wykorzystać w Święta, ale również KONKURS dla wszystkich miłośników gór :-).

W międzyczasie zajrzyjcie do innych blogerów i odkryjcie co ciekawego przygotowali (wystarczy kliknąć w odpowiednie okienko). 

Dzień 1 Dzień 2 Dzień 3 Dzień 4 Dzień 5 Dzień 6 Dzień 7 Dzień 8 Dzień 8 Dzień 9 Dzień 10 Dzień 11 Dzień 12 Dzień 13 Dzień 14 Dzień 15 Dzień 16 Dzień 17 Dzień 18 Dzień 19 Dzień 20 Dzień 21 Dzień 22 Dzień 23 Dzień 24 Dzień 24 Image Map
Bookmark the permalink.

6 Comments

  1. Uwielbiam jarmarki Bożonarodzeniowe 🙂

    ps. niektóre „okienka” nie działają, pierwsze 11…

  2. Pięknie tam u Ciebie I bardzo urokliwie, pozdrawiam grudniowo ?

    • Agnieszka Stokowiecka

      Dziękuję i pozdrawiam również! Grudzień to jednak piękny miesiąc, trzeba się cieszyć pozytywnymi emocjami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *