Film The Avengers 2 będzie kręcony w Dolinie Aosty

Forteca Bard w Dolinie Aosty, jedno z wybranych miejsc na sceny filmu The Avengers 2. Źródło Flickr.it

Twierdza Bard w Dolinie Aosty, jedno z wybranych miejsc na sceny filmu The Avengers 2. Źródło Flickr.it

Marvel Studios, producent filmu The Avengers, potwierdział kilka tygodni temu, że sceny do drugiej części tego kasowego filmu zatytułowanego The Avengers 2: Age of Ultron zostaną nakręcone między innymi w Dolinie Aosty. Już w zeszłym roku producent przybył do Doliny Aosty na wstępne oględziny i Dolina tak mu się spodobała, że zapadła decyzja o nakręceniu części scen właśnie tutaj.

Sceny będą kręcone na przełomie marca i kwietnia w Twierdzy Bard, średniowiecznym centrum Donnas i Verres, w Aoście u stóp pozostałości teatru rzymskiego oraz na placu, na którym dwa razy w tygodniu odbywa się lokalny rynek.

Tak popularny i kasowy film, który pokazuje z bliska Dolinę Aosty i jej piękne zabytki, to bez wątpienia świetna reklama i promocja regionu. Bazą dla aktorskiej i producenckiej ekipy The Avengers 2 będzie miejscowość Saint-Vincent położona w samym sercu Doliny Aosty, gdzie znajduje się niedawno inaugurowany po długim remoncie 5 gwiazdkowy hotel Billia oraz jedno z nielicznych we Włoszech kasyn.

Hotel Billia w Saint Vincent, baza ekipy The Avengers 2

Hotel Billia w Saint Vincent, baza ekipy The Avengers 2

W całym regionie, chociaż szczególnie w Saint Vincent, hotelarze zacierają ręce. Ekipa The Avengers 2 liczy ponad 1000 osób, a sceny do filmu będą kręcone już właściwie pod koniec sezonu narciarskiego.

Kilka dni temu zakończył się casting przeznaczony wyłącznie dla mieszkańców Doliny Aosty, mający na celu wyłonienie lokalnych aktorów i zaangażowanie ich w filmie The Avengers 2: Age of Ultron. W castingu wzięło udział ponad 1500 osób z Doliny Aosty, a każda z nich liczy na chociaż mała rolę w hollywoodzkim filmie. Na casting nie poszłam, ale obiecuję, że jak tylko rozpoczną kręcenie scen to zdam wam szczegółową relację i może opublikuję jakieś ciekawe zdjęcia z planu i z poza planu (jeśli oczywiście uda mi się coś ciekawego sfotografować).

Producent The Avengers 2, póki co nie zdradził czy w Dolinie Aosty będą kręcone sceny z udziałem hollywoodzkich gwiazd, a więc nie wiadomo czy pojawi się Robert Downey czy Scarlett Johansson, odtwórcy głównych ról z pierwszej części filmu.

Teatr rzymski w Aoście.

Teatr rzymski w Aoście. Na terenie teatru będą kręcone sceny filmy The Avengers 2.

The Avengers 2, pojawi się w kinach w maju 2015 roku, co prawda za fantastyką nie przepadam, ale na ten na pewno się wybiorę, chociażby po to, aby zobaczyć w jaki sposób przedstawiono Dolinę Aosty.

Mogą was zainteresować moje wcześniejsze wpisy dotyczące Twierdzy Bard, Teatru Rzymskiego oraz Rzymskiej drogi Gallów w Donnas, miejsc gdzie będą kręcone sceny filmu The Avengers 2: Age of Ultron.

Forte di Bard wita turystów przy wjeździe do Doliny Aosty

Teatr rzymski w miejscowości Aosta. Historia i współczesność

Droga rzymska Gallów w Dolinie Aosty

Przyznam, że tym filmem żyje aktualnie cała dolina i nie wiem czy to efekt hoollywoodu czy raczej normalna reakcja zarówno mieszkańców jak i lokalnych dziennikarzy. Mieszkańcy Doliny Aosty nie są raczej medialni, a tu proszę 1500 osób poszło na casting do filmu. Przyznam, że byłam trochę zaskoczona. Chyba raz w życiu się trafia, że Hollywood  jest na wyciągnięcie ręki 🙂

Bookmark the permalink.

One Comment

  1. bardzo fajnie tutaj u Ciebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *