Schronisko Champillon na trasie Tor des Geants

Powracam do was po dosyć długiej przerwie z opisem trekkingu do schroniska górskiego Champillon w miejscowości Doues. Schronisko to znajduje sie na trasie słynnego biegu wysokogórskiego Tor des Geants, ale dotarcie do niego jest naprawdę na miarę każdego, również rodzin z dziećmi.
Trekking do schroniska wyrusza z Doues, Plan Detruit, gdzie można zostawić samochód. Jak dotrzeć do tego miejsca? Należy dojechać do miejscowości Doues i kierować się z centrum na Champillon. Z centrum do Plan Detruit to jeszcze 11 km serpentynami. Dojedziecie w pewnym momencie do miejsca, w którym po prostu kończy się droga.

Widok na Dolinę Aosty jadąc do Doues

Po zostawieniu samochodu wybieracie szlak Rifugio Champillon i po około godzinnym trekkingu docieracie na miejsce. Dla mniej wprawionych polecam drogę szutrową, wspina się delikatniej, a zajmuje tylko jakieś 15 minut więcej. My właśnie taką wybraliśmy ze względu na wózek.

Wspinając się do schroniska miniecie halę, w tym miejscu można zakupić ser fontina oraz miód. Polecam sery, bo są przepyszne. 
Po dotarciu do schroniska możecie się zatrzymać na relaks, obiad, kolację czy też talerz lokalnych wędlin i serów. My tak właśnie zrobiliśmy kosztując również lokalne piwo Grand Saint Bernard produkowane w Valle d’Aosta!
Miejsce zdecydowanie godne uwagi jeśli nie jesteście wprawieni w długich wyprawach górskich lub podróżujecie z dziećmi.
Przypominam, że schronisko Champillon pozostanie otwarte do końca października, także to również idealne miejsce na jesienny trekking. Poniżej na zdjęciu schronisko na zewnątrz.
Jeśli wybieracie się do Valle d’Aosta tej jesieni to pamiętajcie o moim domku w Roisod (7 km od Aosty, w kierunku Szwajcarii).

A co robić jesienią w Dolinie Aosty? Zostawiam wam te dwa linki, może się skusicie!

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *