Włoski film o alpiniźmie i miłości. DVD z polskimi napisami!

Film o alpinimie Nini, historia o miłości i pasji.

Film o alpinimie Nini, historia o miłości i pasji.

Pewnie niewiele osób pamieta jak w lutym 2014 roku popełniłam wpis o jednej z pierwszych kobiet alpinistek, Nini Pietrasanta. Jest historia była zarówno romantyczna jak i tragiczna. Nini w latach 30 zeszłego stulecia wraz z mężem Gabriele Boccalatte zdobywała alpejskie szczyty, dokumentując wszystko na jednej z pierwszych w tamtych czasach kamer.

Kiedy w 1938 roku Gabriele zginął tragicznie w górach Nini zaprzestała wspinaczki, a całą swoją uwagę skupiła na synu Lorenzo. Kiedy zmarła Lorenzo odnalazł nagrywane w górach filmy i odkrył prawdę o matce i ojcu! Syn nie miał pojęcia o pasji rodziców, Nini bała się, że i on mógłby pokochać góry i skrzętnie ukrywała przed nim swoją przeszłość.

W lutym 2014 roku opisałam wam tę historię, pisząc jednoczesnie, że jest pomysł na zrealizowanie fimu o alpiniźmie z ponad 2000 zdjęć i filmów nakręconych w latach 1930 – 1938, które Lorenzo odnalazł na strychu domu. Środki na realizację filmu oczywiście uzbierano i zgodnie z zapowiedziami zrealizowano film o życiu Nini i Gabriele.

Zrealizowany film stał się jednym z najważniejszych dokumentów o włoskim alpiniźmie lat 30′ XX wieku. Film otrzymał wiele nagród na festiwalach międzynardodowych, m.in. na Festiwalu w Trydencie oraz uwaga w 2015 roku film zaproszono do udziału w 13. Krakowskim Festiwalu Górskim, na którym otrzymał wyróżnienie!

Film o alpiniźmie otrzymał wyróżnienie na 13. Krakowskim Festiwalu Górskim w 2015 roku. Żródło TU.

Film o alpiniźmie otrzymał wyróżnienie na 13. Krakowskim Festiwalu Górskim w 2015 roku. Żródło TU.

Po realizacji filmu, udziale w wielu festiwalach i zgarnięciu wielu nagród (ile ich było przeczytacie na stronie filmu tutaj), przyszedł czas na realizację DVD.

Pierwsza seria DVD pójdzie tylko do osób, które je zarezerwują, za to ciekawostką jest to, że przewidziano polskie napisy!

Jeśli bylibyście zainteresowani zakupem DVD i poznaniem historii miłości Nini i Gabriele oraz ich pasji do gór to zajrzyjcie na stronę filmu: Film o apiniźmie Nini i wypełnijcie formularz rezerwacji lub napiszcie na adres info@lafournaise.it

DVD film Nini

Zaznaczam, że ten wpis nie jest sponsorowany, po prostu od samego początku poznania tej historii kibicowałam tym, którzy całym sercem zaangażowali się w realizację projektu filmu. Uwielbiam ludzi z pasją, którzy małymi kroczkami dążą do wyznaczonego sobie celu, a cała ekipa filmu Nini taka własnie jest! Jesli pamiętacie to film zrealizowano dzięki publicznej zbiórce na portalu Indiegogo, czyli portalu wspierającym zbieranie środków finansowych na realizację róznych przedsięwzięć. Film otrzymał wiele nagród, a teraz przyszedł czas na DVD i jeśli tylko mogę w jakikolwiek sposób wesprzeć tę akcję i pomóc to zrobię to z najwiekszą przyjemnością 🙂 .

————

Nie wiem czy zauważyliście małą zmianę na blogu, ale zainstalowałam wtyczkę pozwalającą dzielić się poprzez media społecznościowe zdjęciami na blogu. Najeżdzając myszką na zdjęcie możecie się nim podzielić na portalu Twitter, Facebook lub Pintrest. Taki mały dodatek do bloga, który testuję. Nie wiem czy działa, sprawdzicie 😉 ?

Alla prossima!

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *