Gdzie zjeść w Aoście, kilka miejsc na różne okazje

Bardzo często się mnie o to pytacie i ja zawsze wam odpowiadam, także dziś popełaniam wpis o tym gdzie zjeść w Aoście.

Nie jest to wpis od najlepszego do najmniej dobrego, raczej taki wolny zbiór miejsc na aperitivo, obiad czy też kolację. Przy każdym z nich napiszę wam dla kogo to miejsce, a całą resztę polecam sprawdzić np. Na TripAdvisor, wszystkie polecane miejsca mają tam swoją stronę, ja za to polecam je wszystkie 😊.

Gdzie zjeść w Aoście

  1. Cesar – trochę na uboczu, ale ma dobre potrawy i przystępne ceny oraz pizzę. Atutem tego miejsca jest zdecydowanie duży plac zabaw z piłeczkami wewnątrz, także jeśli macie dzieci to to miejsce sprawdzi się idealnie. Nie jest hałaśliwe, ponieważ jest to naprawdę duży lokal i dobrze zarządzany.
  2. B63 – lokalny browar na Piazza Caveri, praktycznie w samym centrum. Latem można wybrać stolik na zewnątrz. Serwuje kilka rodzajów piwa, produkowanego na miejscu oraz proste bezpretensjonalne, ale dobre dania.
Lokalny browar B63 na Placu Caveri
Plac Caveri, na którym znajdziecie również pozostałości po Foro Romano.
  1. Bataclan – bardzo eleganckie miejsce, serwuje zarówno potrawy mięsne, makarony, risotto jak i pizzę. Ceny nie są wysokie: za cztery pizze, cztery napoje, w tym dwa piwa, cztery desery oraz wodę zapłacicie około 100 euro.
Bataclan na zawnątrz. Wygląda trochę niepozornie.
Bataclan wewnątrz, nie jest to okres świąteczny :).
Bataclan wewnątrz.
  1. Grotta Azzurra – trochę na uboczu, przy drodze wylotowej do Courmayeur. Polecam wybrać się na pizzę, bo głównie z tego jest znana!
  2. Bistro Chez Julie – najmłodszy z lokali, bo otwarty w 2021 roku, z widokiem na Łuk Augusta, ma ciekawe potrawy, dobre ceny i świetne opinie odnośnie kuchni. Miejsce dobre zarówno na wypad z przyjaciółmi jak i rodzinnie.

Te pięć miejsc polecam wam z czystm sercem na kolację lub obiad.

Aperitivo i lody w centrum Aosty

Na aperitivo za to, czyli drinka i przekąskę na głównym Placu Chanoux wybierzcie Geko (sympatyczny lokal z przystępnymi cenami) lub odrobinę dalej w kierunku Łuku Augusta Il Café Palais Ansermin (to miejsce polecam również na obiad czy kolację) lub również winiarnię Cabernet Voltaire niedaleko regionalnej biblioteki, która serwuje dobre wino z całych Włoch oraz przekąski (o tym lokalu pisałam tu: Cabernet Voltaire – enoteka w Aoście do której warto zajrzeć).

Czerwony dywan prowadzący do Il Café Palais Ansermin, zdjęcie zrobione w marcu!

Na lody bezzmienie polecam wam Gelato Pazzo na Via Lozanna, ale i na samym Placu Chanoux niedawno pojawiła się lodziarnia A me, mi piace i tak również są pyszne lody (tylko, że droższe, bo na samym placu i mniejszy wybór smaków). Odrobinę dalej, bo już poza centrum pyszne lody znajdziecie też w cukierni De Santis na Via Roma. A z ciekawości polecam wam również zajrzeć do lodziarni Gelaty w centrum przy Via Porte Pretoriane, której częścią wystroju jest ołtarz. O tej lodziarni pisałam w 2014 roku TU.

To tak kilka polecajek na wasz pobyt, jeśli i wy byliście już w Aoście i macie swoje ulubione miejsce na obiad, kolację, aperitivo czy też lody to dajcie znać w komentarzu!

Warto wybrać się na kolację do Aosty, chociażby po to, żeby wieczorem móc pospacerować uliczkami. Ja ten element wieczornych wypadów do Aosty bardzo lubię.

Główna brama w Aoście – Porta Pretoria.
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *