Valle d’Aosta latem 2019 i wydarzenia warte zobaczenia

Dzisiejszy wpis jest bardzo praktyczny, ale wiem, że docenią go osoby planujące przyjazd do regionu Valle d’Aosta latem 2019 roku, a te które nie planują poznają lepiej region mimo wszystko. Podzielę się z Wami informacjami dotyczącymi wydarzeń kulturalnych, naturalnych i sportowych, którę odbędą się latem w regionie. Większość z nich jest bezpłatna lub za niewielką opłatą, ale ich jakość jest naprawdę wysoka. Są to imprezy organizowane od lat w regionie, które z każdym rokiem, korzystając z doświadczenia, robią to coraz lepiej! 

Niektóre z nich linkuję, ponieważ pisałam o nich już na blogu, a na miejscu znajdziecie czy to w biurach obsługi turystycznej czy bezpośrednio u mnie w domu książeczkę do waszej dyspozycji z opisem. 

W kolejnym wpisie skupię się na imprezach i wydarzeniach typowo rodzinnych, bo tych również jest sporo i są warte uczestnictwa! 

Wydarzenia w Valle d’Aosta latem 2019 roku

Musicastelle Outdoor

Bezpłatne koncerty na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknych górskich szczytów w malowniczych miejscach Doliny Aosty. 

22/23 czerwca Brusson, 22 wystąpi Luca Barbarossa, 23 wystąpi Max Gazzè

29/30 czerwca Chamois, 29 wystąpi wystąpi Eugenio Finardi, 30 wystąpi Simone Cristicchi 

6/7 lipca Valsavarenche, 6 wystąpi Nada, 7 wystąpi Enrico Nigiotti

13/14 lipca Pila, 13 wystąpi Malika Ayane, 14 wystąpi BowLand

Wydarzenie Musicastelle Outdoor ma również swoją stronę internetową na której możecie przeczytać o poszczególnych koncertach. 

Dalla Terra alla Luna

Seria wydarzeń dedykowana lądowaniu na Księżycu w 1969 roku na terenie parku archeologicznego w Aoście, w którym znajdują się pozostałości sięgające 4000 lat p.n.e. Wydarzenie organizowane przy współpracy z Observatorium astronomicznym w Saint-Barthelemy.

Terminy wydarzeń od 1 do 31 lipca.

Aosta Classica

Wydarzenie muzyczne odbywające się od 1996 roku na terenie Teatru rzymskiego w centrum Aosty. Aosta Classica to Festiwal obejmujący różne gatunki muzyczne od klasycznej, popularnej, po współczesną. Termin od 22 lipca do 4 sierpnia. 

Non solo show cooking

Inicjatywa waloryzacji lokalnych produktów i ich użycia w kuchni! Wydarzenie odbędzie się na terenie różnych gmin doliny wraz z rynkiem produktów lokalnych. Zdaje mi się, że warto zajrzeć!

12 lipca na Zamku w Aymavilles

20 lipca w Cogne

27 lipca na Zamku w Issogne

30 lipca w Aoście

2 sierpnia w Valtournenche

8 sierpnia w Gressoney-la-Trinité

19 sierpnia w Pré-Saint-Didier

Zamek w Aymavilles

Chateaux en Musique

Ta impreza to fascynujący skok w przeszłość z muzyką w tle! Na zamkach doliny Aosty odbywają się koncerty muzyki klasycznej z udziałem znanych i mniej znanych artystów. Miałam okazję uczestniczyć w takim koncercie w 2014 roku na zamku w Introd i o moich wrażeniach możecie przeczytać tutaj: Zamki w Dolinie Aosty latem – klasycznie i magicznie

W tym roku koncerty odbędą się na zamku w Introd, Sarriod de la Tour w Sarre, Gamba w Chatillon, w Issogne, w Verrès i W Gressoney w każdą środę lipca i sierpnia. 

Zamek Savoia w Gressoney-Saint-Jean.

Théâtre et lumiere

Spektakl muzyki, dzwięków i światła na terenie Teatru rzymskiego w Aoście. Wydarzenie odbywa się podczas letnich i ciepłych wieczorów w Aoście i jest naprawdę niezwykłe! Brałam w nim udział kilkakrotnie i w tym roku planuję powrócić, zabierając również przyjaciół, którzy planują pobyt w Dolinie latem. Moją relację z tego wydarzenia możecie przeczytać tu: Teatr rzymski historia i współczesność

Celtica

od 4 do 7 lipca, w lesie Peuterey, w dolinie Val Veny, u stóp Mont Blanc, odbywa się międzynorodowa impreza poświęcona kulturze celtyckiej. To wydarzenie to ponad 200 mniejszych wydarzeń, w tym 100 warsztatów, 60 rękodzielników, animacje dla dzieci, spacery po lesie, degustacje czy rekonstrukcje historyczne. 

Celtica ma również swoją stronę internetową, także jeśli ten temat was fascynuje to koniecznie zajrzyjcie. 

XXII edycja Gran Paradiso Film Festiwal

Festiwal kina poświęcony naturze i przyrodzie, który gości miejscowość Cogne oraz gminy położone na terenie Parku Narodowego Gran Paradiso. 

15 lipca i od 22 do 27 lipca w Cogne i gminach Gran Paradiso

2 sierpnia Rhêmes-Notre-Dame, 9 sierpnia Aymavilles, 11 sierpnia Introd, 14 sierpnia Villeneuve, 17 sierpnia Rhêmes-Saint-Georges, 20 sierpnia Valsavarenche

Cervino Cinemountain Film Festiwal

Festiwal kina poświęcony górom, który odbywa się na wysokości ponad 2000 m. Festiwal odbywa się w Valtournenche/Breuil-Cervinia od 3 do 11 sierpnia. 

Foire d’Eté

Letnie targi rzemiosła w Aoście odbywają się od 1969 roku i są postrzegane jako “młodsze rodzeństwo” słynnych targów rzemiosła i rękodzieła Fiera di Sant’Orso, które od ponad 1000 lat goszczą 30 i 31 stycznia w Aoście.  Letnie targi przyciągają ponad 500 wystawców z regionu Doliny Aosty, którzy prezentują swoje wyroby z najróżniejszych materiałów: drewna, kamienia, żelaza czy tkanin i skóry, wykorzystując przy tym różne techniki wyrabiania. O targach pisałam już i więcej przeczytacie tutaj: Letnie targi rzemiosła

W tym roku impreza odbędzie się w Aoście 3 sierpnia.

To nie wszystko – Valle d’Aosta latem 2019 roku

Nie są to wszystkie wydarzenia w Valle d’Aosta jakie zaplanowano latem! Jest jeszcze Tor des Geants (bieg gigantów po alpejskich szczytach, o którym pisałam tutaj), Giocaosta (dni poświęcone grom planszowym i innym w centrum Aosty), Percorso in rosso (degustacje wina i lokalnych produktów), Chateaux ouverts (zamki, które zwykle są zamknięte otwierają swoje wrota dla turystów) i wiele innych.

Klikając w zdjęcie otworzy się wam plik z opisanymi wszystkimi wydarzeniami po włosku, francusku i angielsku. Prawda, że jest z czego wybierać? 

Przyznajcie, które wydarzenie przyciągnęło najbardziej waszą uwagę?

Pozdrawiam was ciepło.

Agnieszka

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *