Audio przewodniki po zabytkach regionu Valle d’Aosta

Zamek Sarriod de la Tour w Saint-Pierre

Dzisiejszy wpis poświęcam zabytkom regionu Valle d’Aosta, a dokładnie przewodnikom w formie audio, które odkryłam przypadkiem na oficjalnym portalu turystyki Regionu! 

Często piszecie do mnie z prośbą o radę, który przewodnik o regionie wybrać, w którym jest najwięcej opisanych zabytków i ja mam zawsze problem. Po pierwsze nie znam polskich wydań przewodników po Valle d’Aosta i takiego chyba nawet nie ma, a w tych ogólnych o Włoszech często mój region jest traktowany po macoszemu. Taki tam, wciśnięty pomiędzy Szwajcarię, a region Piemont. Nie ważne, że to region z najwyższymi szczytami Europy, z pozostałościami po Rzymianach, mnóstwem zamków, tradycji i atrakcji! 
 
Tym razem dzielę się z wami audio przewodnikami po najważniejszych i najczęściej odwiedzanych zamkach i kościołach regionu. O niektórych z nich pisałam również na blogu i w takim przypadku linkuę wam do mojego wpisu! Audio przewodniki są dostępne po włosku, francusku i angielsku! Są wspaniała okazją do poznania lepiej histori i tradycji najmniejszego włoskiego regionu! 
 

Audio przewodiniki po zamkach i kościołach w Valle d’Aosta

Linkuję wam do wersji angielskiej, ale na końcu wpisu znajdziecie link do wercji włoskiej i francuskiej. Relaksującego słuchania i czytania!

 1. Zamek w Gressoney

Mam nadzieję, że audio przewodniki pozwolą wam na poznanie lepiej Doliny Aosty! Jeśli preferujecie posłuchać o zabytkach w języku włoskim lub francuskim to zajrzyjcie na portal turystyki regionu i wybierzcie preferowany język: AUDIO PRZEWODNIKI PO VALLE D’AOSTA.
 
A presto.
Agnieszka

 

 
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *